אסטרטגיית שיווק דיגיטלי

אסטרטגיית שיווק דיגיטלי

אנחנו קצת פחות בקטע של מילים גדולות
והרבה יותר בקטע של תוצאות מעשיות

איזה מילה גדולה זו אסטרטגיה. כמה אוהבים להשתמש בה וכמה מעט מבינים מה היא אומרת. בדרך כלל כשמדברים על אסטרטגיה מכניסים עוד כמה מילים יפות – "מסע הלקוח" למשל או "המשפך השיווקי" ועוד כל מיני באזז-וורדס וזה נשמע נורא יפה ונהדר ואפילו נכון אבל לא מאוד פרקטי. כי אנחנו יכולים לדבר על משפיענים ועל האשטגים ועל סטוריז באינסטגרם עד מחר, אבל אם זה לא מתורגם למשהו בר-ביצוע, מה זה שווה?

אז בואו נהיה פרקטיים.

אסטרטגיה היא פשוט תכנית פעולה. זה הכל. במונחי שיווק ופרסום מוכוון תוצאות, אסטרטגיה זה הבנה של הדרך שהגולש צריך לעשות משלב שבו הוא לא מכיר אותנו בכלל ועד השלב שהוא בקטע של לקנות מאיתנו משהו, מה השלבים בדרך, מה כדאי וצריך ונכון להגיד לו בשביל להעביר אותו בין השלבים.

עוד מילה לגבי אסטרטגיה – היא לא שווה יותר מדי בלי טקטיקה. כי כשמדברים על אסטרטגיה זה בדרך כלל כולל מצגות מרובות שקפים, מסמכים מלאים בעמודים צפופים וכל מיני פנטזיות ומה נגיד לכם, הנייר (או האקסל, או הפאואר-פוינט) סופג הכל. אז אנחנו לא מדברים על אסטרטגיה בלי לחבר אותה לתכל'ס, לטקטיקה, לאיך עושים את זה, איך מייצרים את התכנים הנדרשים, מה התשתיות שצריך לבנות ואיזה מדיה הולכת להתאים לכל הסיפור הזה ואיך כל הסיפור היפה הזה מתכנס לתקציב.

אגב תקציב, כדאי להבין. אפשר להתחיל עם תקציב סגור, אבל ברגע שיש מספרים, יש תוצאות על השולחן ויש ROI (יענו החזר השקעה) שעומד ביעדים עסקיים של העסק – סיימנו לדבר על תקציב ומתחילים לדבר על הגדלה ללא הגבלה. #רק_אומרים

אנחנו לא הולכים לעשות לכם מצגת יפה או גרפים באקסל.
אנחנו כן הולכים לבנות יחד איתכם תכנית פעולה, ברורה, מדוייקת עבורכם ועבור העסק שלכם, כזו שתביא תוצאות.

רגע, לא לגלול כל כך מהר! בואו נדבר

גם אתם בקטע של תוצאות מעשיות?
מעולה, בואו נכין אסטרטגיה יפיפייה ביחד ונצא לדרך!